JAK WYKONAĆ POMPON Z TIULU?
JAK WYKONAĆ POMPON Z TIULU?

Wykonaj samodzielnie piękny pompon z tiulu!

Jeśli tak jak my nie możesz się zdecydować, który kolor naszego tiulu dekoracyjnego jest Twoim ulubionym, to zrób sobie przerwę na herbatkę, usiądź wygodnie i zainspiruj się naszym wpisem jak wykonać uroczy pompon z tiulu :)  
 
Taki uroczy pomponik może być piękną dekoracją wnętrza oraz pokoju dziecka. Możesz stworzyć z niego puszysty breloczek, z wykorzystaniem naszych zawieszek, lub wykorzystać go jako dodatek do swoich kreatywnych projektów.
 
Na pewno masz już w głowie mnóstwo pomysłów na wykorzystanie takiej pięknej i kreatywnej dekoracji z tiulu. A więc zabieramy się do pracy! 📸
 

Przygotowanie do wykonania pomponu - Potrzebne produkty

nozyczki, tekturka, tiul dekoracyjny, ołówek
 
Oto lista produktów, które są potrzebne do wykonania pomponu:
- Rolka tiulu dekoracyjnego od Passionroom w wybranym kolorze
- Kawałek tekturki (nie musi być bardzo sztywna)
- Ołówek
- Nożyczki 
- Wstążka dekoracyjna - my wykorzystaliśmy wstążkę koronkową. 
 
 
 
 

Wykonanie pomponu - Etap I

 pocięte tekturki i tiul dekoracyjny
 
Wśród mnóstwa kolorów naszego tiulu dekoracyjnego, do wykonania pomponu wybraliśmy uroczy miętowy. Gdy mamy już wybrany kolor tiulu, tekturkę i ostre nożyczki, to odrysowujemy ołówkiem na tekturce dwa okręgi. W środku każdego okręgu również wycinamy mniejsze otworki i ucinamy kawałek jak na zdjęciu. Wychodzi nam kształt ugryzionego ciasteczka - mniam!
 
Gdy mamy już dwa kawałki wyciętej tekturki tak jak na zdjęciu przechodzimy do kolejnego etapu. 
 

Wykonanie pomponu - Etap II

 owiniety tiul dekoracyjny wokół tekturki
 
Wycięte kawałki tekturki złączamy ze sobą równiutko i zaczynamy wokół nich owijać gęsto nasz tiul dekoracyjny. My owinęliśmy całą jedną rolkę tiulu. Końcówkę podkładamy tak, aby nam się nie rozwinęła całość i zaczynamy ścinanie tiulu po bokach, tak aby nożyczki zmieściły się pomiędzy nasze tekturki. 
 

Wykonanie pomponu - Etap III

 wykonany pompon z tiulu dekoracyjnego przewiązany wstążką koronkową
 
Następnie przeciągamy wybraną wstążkę dekoracyjną (u nas wystąpiła wstążka koronkowa) pomiędzy tekturki i związujemy całość rzez środek, tak jak na zdjęciu. Gdy już zawiążemy wstążkę, wyciągamy tekturki i modelujemy nożyczkami nasz pompon, aby uzyskał okrągły i równy kształt. I gotowe! ✨ 

Prawda, że wykonanie takiego pomponu z tiulu dekoracyjnego jest bardzo proste?

 
I daje śliczny efekt! Trzymamy kciuki za wybór kolorów i Twoje wykonanie. Jeśli chcesz zobaczyć filmik z wykonania takiego pomponiku oraz wiele innych, to dołącz do naszej społeczności na Instagramie oraz Facebook'u i zainspiruj się!
 
 
Zespół
Passionroom.pl 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium